Göz kapak estetiği, gözlerimize bakım sağlayan ve sağlıklı bir görüşü sürdüren bir estetik türüdür. Zamanla, fizyolojik veya psikolojik nedenlerden dolayı göz kapağı düşmesi vakaları ortaya çıkabilir. Bu durumların sonucunda, göz kapağı estetiği ile problemler çözülebilir. Göz kapağı düştüğünde, hastanın görme açısı daralır. Bu da görüşü tam ve eksiksiz bir şekilde yerine getirememe sorununa yol açar. Aynı zamanda, göz kapağı estetiği ile göz altı torbalarının şişmesi tedavi edilebilir. Ayrıca, kaş kaldırma operasyonu da göz kapağı estetiği ile yapılabilmektedir. Göz kapağı estetiği, lazer teknolojisi ile gerçekleştirilir ve kesilme gibi fiziksel kusurlara yol açmayan bir operasyondur.

Göz kapağı estetiği, ülkemizde sıkça kullanılan bir estetik türüdür çünkü mimiklerimizi çok sık kullanan bir milletiz. Göz ve çevresinde ince cilt mimiklerini sık kullanan kişilerde zamanla kırışıklıklar ve sarkmalar oluşur.

Göz kapağı estetiği daha önce kesilerek yapılan cerrahi operasyonlarla gerçekleştirilirdi ve bu durum birçok hastanın psikolojik olarak yıpranmasına neden olurdu. Ancak teknolojideki gelişmelerle birlikte, göz kapağı estetiği artık kesilme yöntemiyle değil, cerrahi olmayan lazer yöntemleriyle gerçekleştirilmektedir. Son yıllarda lazer yöntemiyle gerçekleştirilen göz kapağı estetiği operasyonlarının popülaritesi artmıştır. Bu operasyonlar ağrısız ve sızısız bir şekilde gerçekleştirilir ve kişi çok kısa bir sürede iyileşir.

Cerrahi olmayan göz kapağı estetiği üç aşamada gerçekleştirilir. İlk olarak, kişinin kaşları, saçların çıktığı alana yerleştirilen mikro aletlerle ip ile asılır. Böylece göz çevresindeki ağırlık yukarı doğru çekilerek göz çevresindeki kırışıklıklar giderilir. Kesilme yapılmayan yaklaşık 20 dakikalık cerrahi olmayan göz kapağı estetiği operasyonu öncesi ve sonrası pansuman gerektirmez. Hastalar operasyondan hemen sonra normal yaşamlarına dönebilirler. Göz kapağı estetiğinde kullanılan tıbbi ip aparatı, hastanın ömür boyu kullanacağı bir aparat olarak tasarlanmıştır. Bu ip, yüzdeki fizyolojik doku sistemine tam uyumludur.

Göz kapağı estetiğinin ikinci ve en zor aşaması göz altındaoluşan torbaların giderilmesidir. Göz altı torbalarıyla ilgili operasyonlar, göz hastalıkları arasında en zor uygulamalardan biridir. Hastanın ameliyat sonrası iyileşme süreci de bu aşamada daha uzun olabilir. Bu operasyonda yapılan herhangi bir hata, düzeltilemeyecek sorunlara yol açabilir. Bu uygulamada, ince bir iğne alt göz kapağından girilerek yağ dokuları temizlenir. Operasyondan sonra hasta genellikle 3 veya 4 hafta içinde iyileşebilir. Operasyondan hemen sonra yaklaşık iki hafta boyunca uygulama bölgesine su teması olmamalıdır. Operasyon sonrası oluşabilecek enfeksiyonlara karşı doktor kontrolünde antibiyotik tedavisi başlatılmalıdır.