Botulinum toksinini genellikle aşağıdaki bölgelere uygularlar:

1. Alın: Alındaki yatay çizgileri ve kırışıklıkları azaltmak için botulinum toksin enjeksiyonu yapılabilir.

2. Kaşlar: Botulinum toksin, kaşların kaldırılması veya düzeltilmesi için kullanılabilir. Kaşların yükseltilmesiyle daha genç ve daha dinamik bir görünüm elde edilebilir.

3. Göz çevresi: Botulinum toksin, göz çevresindeki kırışıklıkları, kaz ayaklarını ve alt göz kapağındaki torbalanmaları azaltmak için kullanılabilir.

4. Burun: Botulinum toksin, burun çizgilerini düzeltmek veya burun ucu kaldırmak için kullanılabilir.

5. Dudaklar: Botulinum toksin, dudak çevresindeki ince çizgileri veya "sigara çizgilerini" azaltmak için kullanılabilir. Ayrıca dudakların dolgunlaştırılması veya dudak asimetrisinin düzeltilmesi amacıyla da uygulanabilir.

6. Çene: Botulinum toksin, çenedeki kırışıklıkları veya "çene çizgilerini" azaltmak veya çene hattını şekillendirmek için kullanılabilir.

7. Boyun: Botulinum toksin, boyundaki kırışıklıkları düzeltmek veya boyun bölgesindeki kasların gevşemesini önlemek için kullanılabilir.

Bu bölgeler, botulinum toksin uygulamasının yaygın olarak kullanıldığı ancak sadece birkaç örnektir. Plastik cerrah, hastanın ihtiyaçlarına ve isteklerine göre diğer bölgelere de botulinum toksin enjeksiyonu yapabilir.