ANNE ESTETİĞİ İYİLEŞME İPUÇLARI

Anne Estetiği İyileşme İpuçları

Anne estetiği ameliyatı, kadının hamilelik ve doğum sonrası vücudunu eski haline döndürmek için yapılan çeşitli plastik ameliyatların birleşimidir. Tipik bir anne estetiği ameliyatı genellikle karın germe, göğüs büyütme veya göğüs dikleştirme ve liposuction işlemlerini içerir. Liposuction vücudun ihtiyaç duyulan her bölgesine yapılabilir. Anne estetiği, hastaların talebine göre Brezilya poposu kaldırma veya vajinoplasti operasyonunu da kapsayabilir. Bu prosedürler genellikle tek bir operasyonda gerçekleştirilir. Anne estetiğinin en büyük artısı en az iki veya daha fazla büyük ameliyatın kombine bir ameliyat olmasıdır. Ancak bu aynı zamanda ameliyat sonrasında vücudunuzun en az iki bölgesi iyileşeceği için yoğun bir iyileşme sürecinin sizi beklediği anlamına da gelir.

Anne estetiği büyük bir taahhüttür ancak hamilelik ve doğum öncesi eski vücudunuza, hatta belki daha fit bir vücuda sahip olmanızı sağlayacağını unutmamalısınız. İşte bu yaşamı değiştiren prosedürden kurtulmak için bazı ipuçları:

1. Sizi Eve Götürecek Birini Bulun

Ameliyat sonrası genel anestezi ve ameliyat sonrası ağrı nedeniyle araç kullanamayacaksınız. İlk gecenizde sizi eve götürecek ve sizinle ilgilenecek bir aile üyeniz veya bir arkadaşınız olsun.

2. İşten izin alın

Ameliyattan sonra iki hafta boyunca işinize dönmenize izin verilmiyor, bu nedenle bunu ameliyattan önce ayarlamalısınız. İşten en az 10 gün izin almanız gerekir.

3. Ev İşlerinde Yardım Alın

Hastaların çoğu iyileşme sırasında evlerini nasıl idare edecekleri veya çocuklarına nasıl bakacakları konusunda endişe duymaktadır. Anne olmak en zor iştir; Muhtemelen bir günde ne kadar çok şey yaptığınızın farkında bile değilsiniz. Ancak iyileşmenizin ilk haftalarında ağır ev işlerinde ve çocuk bakımında size yardımcı olacak birini bulmanız ve bu zamanı dinlenmeye ve iyileşmeye ayırmanız gerekir.

4. Ağrıyı Azaltmak İçin Reçeteli Ağrı Kesicilerinizi Alın

Ameliyattan sonra en az bir hafta boyunca bir miktar ağrı yaşamanız muhtemeldir. Ağrıyı en aza indirmek için size ağrı kesici ve gerekli tüm ilaçları vereceğiz.

5. Kompresyon Giysileri Giyin

Anne estetiği operasyonunda liposuction ve/veya karın germe yaptıran hastalarımıza kompresyon korseleri veriyoruz. Bu kompresyon giysileri şişliğin azalmasına yardımcı olur ve yaklaşık 3 ila 6 hafta süreyle giyilmelidir.

6. Kan Sulandırıcılardan Uzak Durun

Ameliyatınızdan 3 hafta önce aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçları kullanmayı bırakmanız istenecektir. Kan sulandırıcı ilaçların neden olabileceği aşırı kanama riskini önlemek için ameliyattan sonra 2 hafta daha bunlardan uzak durmalısınız.

7. Yorucu Çalışmalardan Kaçının

Anne estetiği sonrasında ilk haftalarda yorucu işlerden, egzersizden, hatta çocuklarınızı kucağınıza almaktan kaçınmalısınız. Tamamen iyileşene kadar kendinize dinlenmek için biraz zaman vermelisiniz.

8. Sağlıklı ve Dengeli Bir Beslenme Uygulayın

İyileşme döneminde sağlıklı ve dengeli beslenmek çok önemlidir. Diyetinize taze sebzeler, meyveler, baklagiller ve tam tahıllar eklediğinizden ve bol su içtiğinizden emin olun.

9. Sigara İçmeyin

Komplikasyonlara neden olabileceği ve iyileşmeyi engelleyebileceği için hastaların ameliyat öncesi ve sonrasında sigara içmemeleri önerilir.

10.Uykunuzu Düzenleyin

Dinlenme, herhangi bir cerrahi operasyondan sonra hızlı ve sağlıklı iyileşmenin anahtarıdır. Ameliyat sonrası ilk günlerde uykunuzu düzenlemekte zorlanıyorsanız ekibimizden her zaman yardım isteyebilirsiniz.