LİPOSUCTİON SONRASI KİLO ALIMINI DURDURMAK İÇİN İPUÇLARI

Liposuction Sonrası Kilo Almayı Durdurmanın İpuçları

Vücudunuzdaki egzersiz ve diyetlerle geçmeyen inatçı yağlardan kurtulmak için liposuction ameliyatı kendinize yapabileceğiniz en büyük iyiliktir. Operasyon sonrasında hastalar bölgesel yağlarından kurtularak şekillenmiş bir vücuda sahip olurlar. Ancak şunu unutmamak gerekir ki liposuction bir zayıflama ameliyatı değildir ve ameliyat sonrası kilo almanıza engel değildir. Bu işlem yağları kalıcı olarak uzaklaştırsa da, kalan yağ hücrelerinin daha sonra yağ toplamasını önleyeceği anlamına gelmez. Bu da ameliyat sonrasında aşırı kilo almanız durumunda ameliyatın sonuçlarının boşa çıkabileceği anlamına gelir. Bu istenmeyen durumu önlemek için bilmeniz gereken ipuçlarını aşağıda bulabilirsiniz.

1-Doyurucu Bir Kahvaltıyı Asla Kaçırmayın

Kahvaltıyı sadece bir fincan kahveyle atlayanlardan mısınız? Sadece günün ilk öğününü atlamak, çok acıkacağınız için sonraki öğünlerde çok fazla yemenize neden olacaktır. Gün boyu enerjik olmak ve fazla atıştırmalıklara ihtiyaç duymamak için dengeli ve sağlıklı bir kahvaltı vazgeçilmezdir. Taze meyve, sebze, peynir, süt, yumurta, yulaf, avokado, muz, çilek, elma gibi tam tahıllar vb.nin yanı sıra bir kase sıcak çorba ve bir dilim tahıllı ekmek kahvaltı için idealdir.

2- Öğünleri Atlamayın  

Üç ana öğünü atlamak gün içinde enerjinizin düşmesine neden olacak ve günün sonunda hala aç kalacaksınız. Üç öğün fazla geliyorsa iki ana, iki ara öğün yiyebilirsiniz.

3-Abur cuburla Mesafenizi Koruyun

Hayatınızın geri kalanında fast food ya da abur cubur yememenizi beklemek tamamen gerçekçi olmaz ancak sağlıklı bir yaşam tarzı için mümkün olduğunca paketli, fast food ve atıştırmalıklardan uzak durmanız sizin yararınıza olacaktır.

4-Şekerli ve Asitli İçeceklerden Uzak Durun

Şekerli ve asitli gıdaların fazla tüketildiğinde hem diş sağlığını hem de genel vücut sağlığını ne kadar kötü etkilediğini hepimiz biliyoruz. Sade kahve ve çay içmeye alışmak, şekeri hayatınızdan çıkarmak için iyi bir başlangıçtır.

5-Susuz Kalmayın

Su içmenin insan vücudu için hayati önem taşıdığını söylemeye gerek yok. Her gün en az 2-2,5 litre su tükettiğinizden emin olun.

6-Sağlıklı Bir Yaşam Tarzını Benimseyin

Listelediğimiz tüm ipuçlarının ortak bir paydası var: Sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemek. Sağlıklı beslenin, aktif olun, haftada en az 3 gün düzenli egzersiz yapın ve en önemlisi iyi bir uyku düzenine sahip olun. Erken yatıp erken yatmak gün boyu dinç olmanızı sağlar. Gece boyunca sağlıklı bir uyku çekmek metabolizmanızı harekete geçirir ve yağ yakımını kolaylaştırır.